Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faik lisans eğitimini Kadir Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme vadiında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka bünyeu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli yetişek kesimünde familya olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En balaban ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çkızılışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, basket köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin canipı saf Türkiye’nin en balaban özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda iz almaktadır.

KALKO, yetişek vadiında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birsonsuz deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir