Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş karşılayıcı ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkızılındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir denetçi bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan denetçi sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat umumiyetle kullanıcı adınızı bileğhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde alan düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram bağlantısı istediği midein şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çkaplamak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Ne Geri Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen zevat midein ne efsus ki çok fazla teknik bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok fazla koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye esasen değişik kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğhizmettirin ve elden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tahmin şifreniz bileğhizmettiğinde yahut kullanıcı adınız bileğhizmettiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğhizmettiren sen bileğilsen, hesabını güvene kızıl” ya da ara sıra “bileğhizmetikliği son kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız ama umumiyetle saldırganlar e-posta adresini bileğhizmettirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir